Před poslední reprepauzou doma. Vyzrají Zubři na Frýdek-Místek poprvé v sezoně?

P ř e r o v – Program základní části druhé nejvyšší soutěže se blíží ke konci a přerovští hokejisté v něm bojují především o udržení pozice v šestce týmů postupujících přímo do čtvrtfinále. Byť se na ně začal zezadu povedenou šňůrou dotahovat Zlín, MEO si nadále drží odstup a pokaždé z posledních třech zápasů dokázalo bodovat, přitom dvakrát za plný počet. Na středeční vítězství 3:1 z Kolína budou chtít Hanáci navázat na domácím ledě v posledním zápase před únorovou reprezentační přestávkou. V sobotu zkříží hole od 17 hodin s jedenáctým Frýdkem-Místkem.
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
sobota 4.2. 17:00
MEO Arena Přerov

Před posledním kolem jeli Zubři do Kolína z pozice celku, který v této sezoně ovládl všechny dosavadní vzájemné zápasy. S Frýdkem je nyní čeká opak. Úvodní dva duely totiž patřily brankářům a nabídly doslova fotbalové výsledky 1:0 z pohledu rysů. Ti poprvé uspěli v prodloužení díky Vlastimilu Dostálkovi (13+9), druhé těsné vítězství, tentokrát na Hané, zařídil ve 34. minutě Vladimír Svačina. V povánoční odvetě na ledě svěřenců Martina Janečka a Jozefa Daňa to dlouho vypadalo, že se bude znovu hrát bez branek, nakonec se ale díky hektickému úseku na přelomu druhé a třetí třetiny zamířilo za stavu 2:2 až do nájezdů.

Postup do play-off se rysům komplikuje

Třetí výhru nad Přerovem Frýdku tehdy zařídil opět Dostálek, který ve čtvrtek proti Vsetínu ukončil dlouhý gólový půst čítající třináct utkání. Útoku sobotního hosta navíc nehrají do karet ani nedávné události. V posledních hodinách před přestupovou uzávěrkou totiž jejich kádr opustila klíčová tvář, která sbírala bod na zápas a vedla červenobílou produktivitu. Brzy 25letý Alan Lyszczarczyk znovu po dvou letech okusí polskou nejvyšší soutěž, tentokrát v dresu Krakova, kde se postaví po bok 10členné české enklávy v bojích o třináctý titul.

V bojích o play-off, které se momentálně týkají hlavně mužstev na sedmém až dvanáctém místě, se bude ve výsledku počítat každý bod. Jedenáctý Frýdek-Místek potřebuje zabrat. V paměti má totiž čerstvě čtyři porážky, dvě z nich pak s přímými konkurenty ze stejných pater tabulky Jihlavou (1:7) a Sokolovem (1:2). Mezitím rysi nedokázali uspět ještě doma s Třebíčí (2:4) a ve čtvrteční dohrávce 44. kola podlehli v Polárce Vsetínu (2:4). Na co však budou o to víc spoléhat, jsou výborní gólmani – 21letý Vojtěch Mokry a o necelý rok mladší Patrik Švancara, kteří jsou spolu s přerovským Postavou mezi top brankáři ligy s úspěšností přes 93 %.

Online vstupenky

Vstupenky na zápas HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek si můžete s předstihem a z pohodlí domova zakoupit online na tomto odkaze.